Artist's talk Каті Бучацької: короткий конспект

Ділимося порадами молодим митцям, що прозвучали під час Artist's talk Каті Бучацької у рамках нашої школи.

shcrabschool

5/19/20211 min read

У рамках навчання у нашій Майстерні відбувся artis’s talk з Катею Бучацькою — молодою українською художницею, що працює з найрізноманітнішими медіумами (від левкасу до скульптури та перформансів), номінанткою Pinchuk Art Prize, викладачкою “Кружка” та “Майстерні можливостей”, співкураторкою виставки “Точка, лінія, можливості”.

Ми дякуємо Каті та ділимося парою думок, які прозвучали під час нашої вчорашньої розмови:

  • Після завершення навчання у творчому ВИШі (у випадку Каті — НАОМА) настає етап розгубленості, коли розумієш, що ти не хочеш постійно робити те, чому ти навчався. Приходить усвідомлення, що часто процес йшов через примус себе і ти не маєш жодного уявлення, про що би ти хотів би створювати своє власне мистецтво, і у який спосіб. Цей етап доводиться якось проходити.

  • Сучасним мистецтвом можна вважати те мистецтво, імпульсом до створення якого є власний інтерес, цікавість, емоційне переживання автора. А не офіційна або загальноприйнята повістка (адженда).

  • Молодим художникам обов’язково варто хоч раз з'їздити на артрезиденцію, щоб побачити, з якою легкістю і “угаром” можуть працювати більш досвідченні художники. Наскільки їх процес не схожий на страждання і муки над “Моїм Мистецтвом”.

  • Хороша щоденна практика для розвитку себе як художника: обрати будь-яке місце і вигадувати якийсь об’єкт спеціально для нього. І пам’ятати, що навіть мікрожест може бути мистецтвом.